اطلاعات ایمنی N2O | نیتروس اکسایدخرید و فروش گاز نیتروس اکساید | فروش گاز دی نیتروژن مونوکسید |نیتروس اکساید وارداتی|Nitrous oxide

نام محصول: گاز نیتروز اکساید | گاز دی نیتروژن مونوکسید | گاز مونوکسید دی نیتروژن | گاز خنده | گاز بیهوشی 

گاز N2O| nitrous nitroNOS laughing gas

شرکت سپهر گاز کاویان قادر به تامین گاز نیتروس دی اکساید در حجم سیلندر  -کپسول :سیلندر 2 لیتری (150 بار)- سیلندر 5 لیتری (150 بار) , سیلندر 10 لیتری (150 بار)- سیلندر 20 لیتری (150 بار) , سیلندر 40 لیتری (150 بار)- سیلندر 50  لیتری (200 بار) درصد خلوص یا گرید شارژ گاز نیتروس دی اکساید داخلی 99.999mol%،99.99mol% ,99.9995mol%  و  برای گاز نیتروس اکساید وارداتی 99.999mol%  و 99.9999mol%  می باشد. و برای اولین بار در ایران قادر به تولید گاز های ترکیبی و مخلوط های گازی که درصدی یا ppm و یا ppb از نیتروس اکساید می باشد .

گاز نیتروس اکساید (N2O)  در گرید های 99 ، 99.9 ، 99.99 ،99.998 ، 99.999 موجود میباشد.

گاز نیتروس اکساید (N2O %99 جهت بیهوشی در سیلندر 40 لیتری با مقدار 20 کیلوگرم موجود میباشد.

گاز نیتروس اکساید (N2O %99.9 (Atomic absorption) در سیلندر 40 لیتری با مقدار 20 کیلوگرم  و در سیلندر 50 لیتری به میزان 25 کیلوگرم موجود میباشد.

گاز نیتروس اکساید (N2O%99.99(Atomic absorption) در سیلندر 40 لیتری با مقدار 20 کیلوگرم  و در سیلندر 50 لیتری به میزان 25 کیلوگرم موجود میباشد.

گاز نیتروس اکساید (N2O %99.998 (Atomic absorption) در سیلندر 40 لیتری با مقدار 20 کیلوگرم  و در سیلندر 50 لیتری به میزان 25 کیلوگرم موجود میباشد.

گاز نیتروس اکساید (N2O %99.999 (Atomic absorption) در سیلندر 40 لیتری با مقدار 20 کیلوگرم  و در سیلندر 50 لیتری به میزان 25 کیلوگرم موجود میباشد.

گاز

با خلوص (گرید)

حجم (Lit)

وزن(kg)

گاز نیتروس اکساید

99mol%

40 Lit

20 kg

گاز نیتروس اکساید

99.9mol% 

40 Lit

20 kg

گاز نیتروس اکساید

99.9mol% 

50 Lit

25 kg

گاز نیتروس اکساید

99.99mol% 

40 Lit

20 kg

گاز نیتروس اکساید

99.99mol%

50 Lit

25 kg

گاز نیتروس اکساید

99.998mol% 

40 Lit

20 kg

گاز نیتروس اکساید

99.998mol%  

50 Lit

25 kg

گاز نیتروس اکساید

99.999mol%

40 Lit

20 kg

گاز نیتروس اکساید

99.999mol%

50 Lit

25 kg

مشخصات کلی گاز نیتروز اکساید:

تاریخچه

گاز نیتروس اکساید (N2O) که به نام گذاری (IUPAC) میشناسیم با نامهای گاز خنده آور، نیتروژن اکسید، دی نیتروژن منواکسید و هوای صناعی نیز در گذشته شناخته شده است و از اواسط قرن هفدهم مورد توجه قرار گرفته است. نيتروس اكسايد  "گاز خنده" نامگذاري شده است زيرا تنفس آن ايجاد خوشحالي(سر خوشي) مي كند.

حدود یکصد سال طول کشید تا برای اولین بار توسط جوزف پریستلی ( Joseph Priestly) در سال 1774 بصورت خالص بدست آمد. البته در آن زمان این گاز بمنظور تفریح در مجالس استفاده میشد،اما در سال 1800 آقای سرهمفری دیوی(Sir Humphry Davy) در یک کتاب 580 صفحه ای به خواص N2O اشاره کرد و مفید بودن آن را در اعمال جراحی برای تخفیف درد مطرح نمود تا اینکه در سال 1844 هوراس ولز(Horace Wells) به اثر ضد درد آن در دندانپزشکی پی برد اما متاسفاً نتوانست کشف خود را برای دیگران به اثبات برساند و 20 سال بعد گاردنر کوینسی کولتون(Gardner Quincy Colton) با افزودن اکسيژن به گاز N2O از خطر مرگ متعاقب آن کاسته و گزارش 25000 مورد مصرف همراه با موفقیت آن را، ارائه داد.

 در اواخر قرن نوزده این گاز برای مصرف زایمان بی درد بکار رفت اما در اوایل قرن بیستم بود که با بهبود وسایل ارائه و تجویز گازهای بیهوشی، مصرف گسترده ای پیدا کرد و علاوه بر کنترل درد، در علم بيهوشی نیز به عنوان یک داروی ماندگار، جایگاه ويژه ای پیدا کرد بطوریکه امروزه حتی در دستگاههای پیشرفته دیجیتالی نیز جهت تجویز این گاز پیش بینی لازم صورت گرفته است.

 

فارماکولوژی

   N2O یکی از ضعیف ترین گازهای بیهوشی است که MAC آن در فشار 1 اتمسفر ( سطح دریا) برابر 104% است یعنی حتی با حداکثر مجاز تجویز (70%) هم نمیتواند یک هوشبر کامل باشد وبایستی با دیگر هوشبرهای استنشاقی ( هالوتان، ایزوفلوران، سوفلوران و...) و یا وریدی ( پروپوفول، کتامين، اتومیدیت و...) همراه گردد. البته این ضعف قدرت با سرعت اثر بالائی که دارد تاحد زیادی جبران شده است زیرا N2O حلالیت بسیار کمی در خون داشته و پس از تجویز بسرعت فشار نسبی آن در خون و مغز بالا میرود. بطور معمول ظرف 30 ثانیه اثرش ظاهر و تاحدود 2تا3 دقیقه به حداکثر میرسد.

 مکانیسم ضد درد آن تاکنون بیشتر مشخص شده و تأثیر از طریق آزادی اندورفین های آندوژن در سطح فوق نخاعی، و مهار گیرندههای NMDA در سطح نخاع تأئید شده است. اثرات بی دردی از غلظت 20 تا 30 درصد شروع و با افزایش غلظت تا 70% که مرز بیهوشی است، میتواند بدون تضعیف شدید هوشیاری ادامه یابد. لیکن عدم توجه به زمان ومحیط اطراف و اختلال در بیادآودن وقایع اخیر در این میزان مصرف رخ میدهد که خود باعث رضایتمندی بیماران از این روش کنترل درد خواهد شد. مکانیسم هوشبری نیتروس اکسید بطور دقیق مشخص نشده ولیکن تئوری فشاری، و یونی برای آن مطرح است.حلالیت کم در خون و در بافتها به خصوص در مغز باعث شده تا این گاز سرعت بالائی در القاء و بهبود از بیهوشی داشته و علی الرغم ضعف در قدرت اثر بعنوان یک داروی هوشبر خاص مورد توجه متخصصین بیهوشی باشد.

گاز نیتروس اکساید  (N2O) با نامهای گاز خنده آور، نیتروژن اکسید، دی نیتروژن منواکسید و هوای صناعی نیز در گذشته شناخته شده است و از اواسط قرن هفدهم مورد توجه قرار گرفته است. نيتروس اكسايد  "گاز خنده" نامگذاري شده است زيرا تنفس آن ايجاد خوشحالي(سر خوشي) مي كند.

گاز نیتروس اکساید گازی است بی رنگ، بی بو، بی طعم ، غیر سمی ، خوش بو و دارای مزه ای شیرین که خود مشتعل نمیشود اما در تداوم و ثبات شعله می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

کاربرد گاز نیتروس اکساید

کاربرد نیتروژن اکسید در تقویت خودرو

یکی از موارد کاربرد N۲در تقویت خودرو است. نیتروژن اکسید یک سوخت نیست که با سوختن آن در موتور اتومبیل بتوان انرژی تولید کرد. این گاز وقتی وارد سیلندر می‌شود، به دلیل گرمای زیاد داخل محفظه به اتم اکسیژن و نیتروژن تجزیه می‌گردد. در این تجزیه پیوند بین اتم‌ها شکسته می‌شود. این عمل با گرفتن گرما از سیلندر همراه است در نتیجه دمای محفظهٔ احتراق کم می‌شود. خیلی سریع اتم‌های فعال اکسیژن با هم ترکیب شده و مولکول O۲ را به وجود می آورند. حال اگر ما مقداری سوخت اضافی وارد سیلندر کنیم می‌توانیم با گاز اکسیژن حاصله، سوخت اضافی را بسوزانیم و نیروی بیش تری تولید کنیمتوجه داشته باشید که سوزاندن سوخت اضافی زمانی ممکن می‌شود که دمای سیلندر پایین باشد و تجزیهٔ نیتروژن اکسید این حالت را فراهم می‌آورد. در این فرایند گاز نیتروژن هیچ نقشی در انفجار نخواهد داشت!

نیتروز به عنوان ضد درد,گاز بیهوشی,تقویت قدرت موتور استفاده می شود.

N۲در محفظه‌های تحت فشاری به نام Bottle Heaters یا Bottle Warmers در خودرو نگهداری می‌شود.

فشار داخل این محفظه باید بین ۸۵۰ تا ۱۱۰۰ psi باشد تا بتواند گاز را در حالت مایع نگاه دارد. گاز ازطریق شلنگ تحت فشار به مجرای تفس موتور (و یا خود سیلندر) تزریق می‌شود. به هنگام تزریق نیتروژن اکسید، این گاز از حالت مایع به گاز می‌رود چون نقطهٔ جوش آن در حدود منفی ۸۴ درجهٔ سانتی گراد است. در این تغییر فاز، دمای مخلوط هوا کاهش می یابد و درنتیجه فرایند انفجار بهتر صورت می گیرد.

 

مشخصات فنی گاز نیتروس اکساید :

گاز نیتروس اکساید ، وزن مولکولی 44 داشته، حدود 5/1 برابر سنگین تراز هوا بوده و در اتمسفر بطور طبیعی با غلظت ppm 5/0 موجود است.

مولکول آن خطی بوده N=N=O ↔ N≡N-O و در صنعت با حرارت دادن نیترات آمونیوم تا 270 درجه سانتیگراد بدست میاید. البته برخی گازهای ديگرمانند NO, NO2,CO2,CO نیز تولید میشود که در مراحلی بسیارحساس و دقیق، ناخالصی آن گرفته و در سیلندرهای مخصوص آبی رنگ ارائه میشود. البته بدلیل حرارت بحرانی بالائی که دارد (حدود 36درجه سانتی گراد) با فشارpsig745 یا 50 اتمسفر بصورت مایع در سیلندر موجود است وتا وقتی مایع وجود دارد این فشار حفظ خواهد شد. نقطه انجماد آن برابر 81/90- و نقطه جوشش 48/88- است.

خواص فیزیکی و شیمیائی گاز نیتروس اکساید (N2O)

 نیتروس اکسید گازی است بی رنگ، بی بو، بی طعم ، غیر سمی ، خوش بو و دارای مزه ای شیرین که خود مشتعل نمیشود اما در تداوم و ثبات شعله می‌تواند بسیار موثر واقع شود. این گاز وزن مولکولی 44 داشته، حدود 5/1 برابر سنگین تراز هوابوده و در اتمسفر بطور طبیعی با غلظت 0.5 ppm موجود است.

مولکول آن خطی بوده N=N=O  N≡N-O و در صنعت با حرارت دادن نیترات آمونیوم تا 270 درجه سانتیگراد بدست میاید. البته برخی گازهای ديگرمانند NO, NO2,CO2,CO نیز تولید میشود که در مراحلی بسیارحساس و دقیق، ناخالصی آن گرفته و در سیلندرهای مخصوص آبی رنگ ارائه میشود. البته بدلیل حرارت بحرانی بالائی که دارد (حدود 36oC ) در درجه حرارت هوای اتاق (21 درجه سانتیگراد ) با فشار 745psig یا 50 اتمسفر بصورت مایع در سیلندر موجود است وتا وقتی مایع وجود دارد این فشار حفظ خواهد شد. نقطه انجماد آن برابر -90.81oC و نقطه جوشش -88.46oC است.

وزن مولکولی گاز نیتروس اکساید: 44.02 g/mole

فرمول مولکولی گاز نیتروس اکساید: N2-O

نقطه جوش گاز نیتروس اکساید: -88°C

فشار بخار گاز نیتروس اکساید: 745 PSI

 نقطه ذوب گاز نیتروس اکساید: -91°C

دمای بحرانی گاز نیتروس اکساید: 36.6°C

غلظت بخار گاز نیتروس اکساید: 1.53

حجم مخصوص گاز نیتروس اکساید: 8.6957

چگالی بخار گاز نیتروس اکساید: 0.115

اطلاعات ایمنی گاز نیتروس اکساید

گاز نیتروز اکساید گازی فشرده بی رنگ با بویی ملایم و اکسید کننده می باشد.گاز N2O در معرض مواد آتشزا ممکن است باعث آتش سوزی شود.نیتروز گازی بسیار سرد است و باعث سوختگی کرایجنیک می شود.در صورت تماس چشمی حتما به مدت 15 دقیقه با آب شسته شود.گاز نیتروز اکساید غیر آتشزا بوده ولی در صورت تجزیه ممکن است مقداری نیتروژن اکسید داشته باشد.

مشخصات ایمنی گاز نیتروز اکساید :

خطر گاز نیتروس اکساید، بیشتر به این دلیل است که یک گاز مایع شده است.

در معرض گاز نیتروز اکسایدقرار گرفتن به مدت زمان کوتاه، باعث کاهش عملکرد ذهنی، توانایی سمعی بصری و نیز کاهش عملکرد دست می شود. و قرارگرفتن در معرض گاز نیتروس اکساید به مدت طولانی، می تواند سبب کمبود ویتامین B12، بی حسی، عوارض جانبی بارداری و مشکلات دیگر شود.

رعایت نکردن نکات ایمنی درمورد گاز نیتروس اکساید، منجر به کاهش اکسیژن خون و در نتیجه کاهش فشارخون، غش و حتی حملات قلبی می شود.

استنشاق مزمن گاز بيهوشي نايتروس اكسايد توسط كاركنان اتاق‌ هاي عمل جراحي و ريكاوري احتمال بروز عوارض و خطرات جدي را به دنبال دارد كه اين عوارض شامل كاهش كارايي مغز، كاهش توانايي ‌هاي بينايي و شنوايي، بروز ناهنجاري ‌هاي سيستم توليد مثل، كم خوني مگالوبلاستيك، افزايش شيوع سقط‌هاي خودبخودي و بيماري ‌هاي كبدي و كليوي مي ‌باشد. از جمله علل آلودگي هواي تنفسي كاركنان مي ‌توان به مواردي مانند عدم وجود سيستم تهويه هوا و Scavenging مناسب، غلظت‌ هاي بالاي گاز N2O در هواي بازدم بيماران در مرحله بعد از بيهوشي، روش ‌هاي رايج بيهوشي و نشت گاز از سيلندرها و ماشين بيهوشي اشاره نمود. اولين قدم در جهت كنترل و حذف اين آلودگي تعيين ميزان واقعي غلظت گاز N2O در هواي تنفسي كاركنان مي‌ باشد كه در اين پژوهش براي نخستين ‌بار در كشور، ميزان اين آلاينده در هواي اتاق ‌هاي عمل و ريكاوري با استفاده از دستگاه اسپكتروفتومتر مادون قرمز در 43 اتاق عمل و 12 اتاق ريكاوري بيمارستان ‌هاي آموزشي ـ درماني دانشگاه علوم پزشكي ايران اندازه ‌گيري شد و مورد ارزيابي قرار گرفت. نتايج نشان داد كه ميانگين تراكم گاز N2O در اتاق‌ هاي عمل فاقد سيستم تهويه هوا به طور قابل توجهي بالاتر از ميانگين غلظت اين گاز در اتاق ‌هاي عمل مجهز به سيستم تهويه هوا مي ‌باشد (P<0.05) اما بين ميانگين تراكم گاز N2O در اتاق‌ هاي ريكاوري مجهز به سيستم تهويه هواي فعال و فاقد آن تفاوت معني ‌داري وجود نداشت. هم چنين مشخص گرديد كه در شرايط فعال بودن سيستم تهويه هواي اتاق عمل، ميزان آلودگي در محيط تنفسي كاركنان بيهوشي در 5/56% موارد بالاتر از غلظت مجاز پيشنهادي سازمان ‌هاي بهداشتي و ايمني حرفه‌اي آلمان و انگلستان(100ppm)  مي ‌باشد. در مقايسه با غلظت پيشنهادي انستيتو ملي بهداشت و ايمني حرفه ‌اي آمريكا (25 pmpm) NIOSH در 100% موارد ميزان غلظت آلودگي در محيط تنفسي كاركنان بيهوشي بيش از حد مورد نظر بوده است. هم چنين كاركنان بيهوشي نسبت به ساير كاركنان، در معرض آلودگي بيش ‌تري قرار داشتند. حداقل غلظت آلودگي مربوط به محيط تنفسي پرستار اتاق عمل بود. ميانگين غلظت گاز N2O هواي استنشاقي كاركنان ريكاوري بيش از غلظت پيشنهادي NIOSH اما پايين‌ تر از غلظت قابل قبول سازمان ‌هاي بهداشتي در كشورهاي آلمان و انگلستان بوده است.

اثرات تنفسی

 با مصرف N2O حجم جاری کاهش، تعداد تنفس افزایش و حجم دقیقه ای نیز افزایش میابد و در نهایت میزان PaCO2 حفظ خواهد شد البته پاسخ مرکز تنفس به افزایش دی اکسید کربن وهیپوکسی مختل خواهد شد یکی از مسائل مربوط به اختلال تنفسی در زمینه مصرف N2O هیپوکسی انتشاری است که به دلیل سرعت انتشار سریع این گاز از خون به ریه ها در زمان بهبودی از بیهوشی عمومی است که این امر منجر به رقیق شدن CO2 آلوئلی و تضعیف تحریک مرکز تنفس از طرفی و همچنین رقیق شدن اکسیژن آلوئلی و هیپوکسی استنشاقی میشود که درنهایت باعث افت فشار سهمی اکسیژن خون خواهد شد بنابراین توصیه به تجویز اکسیژن اضافی در 5 تا 10 دقیقه اول مرحله بهبودی از بیهوشی عمومی همراه با N2O شده است.

اثرات قلبی عروقی

 تأثیرات نیتروس اکسید برروی قلب و عروق شبیه CO2 بوده و باعث تضعیف مستقیم میوکارد میگردد اما چون تحریک سیستم سمپاتیک رانیز بهمراه دارد این اثر تضعیفی دیده نمی شود مگر در مواردیکه قلب دچار نارسائی در خون رسانی عروق کرونر و یا نارسائی احتقانی قلب باشد همچنین N2O باعث افزایش فشار خون ریوی شده که در بیماران با زمینة افزایش فشارخون ریوی مثل بیماری COPD این مشکل بارزتر و باعث اختلال در اکسیژن رسانی بافتی در اثرافزایش شنت میتواند بشود.

اثرات سیستم عصبی

 بطور متفاوت باعث کاهش انتقال پیام عصبی از هسته های تالاموس شده و تأثیرات برانگیختگی ناشی از درد با مصرف N2O تضعیف میشود. N2O باعث گشادی عروق مغز شده وبا وجود کمترین تأثیر بر متابولیسم مغز، افزایش فشار داخل مغز رخ خواهد داد که البته افزایش تهویه بخوبی میتواند با این اثر مقابله کند لیکن در بیماران با افزایش قابل توجه فشار داخل مغز مثلا بعلت تومور بهتر است تا قبل از باز شدن کرانیوم از آن استفاده نشود.

اثرات برروی دیگراورگانهای بدن

 N2O باعث افزایش فعالیت عضلات اسکلتی شده اما تأثیری بر عملکرد داروهای شل کننده عضلانی نخواهد داشت. این گاز بر عملکرد کار کلیه تأثیرمستقیمی نداشته، فیلتراسیون گلومرولی، قدرت تغلیظ ادرار و کلیرانس کلیوی را تغییر نخواهد داد در کبد نیز متابولیسم نداشته و البته میتواند توسط باکتریهای روده ای در فرآیند احیاء قرارگرفته و باعث ایجاد رادیکالهای آزاد کند و از این رهگذز لیپید پراکسیدازها بوجود آید. همچنین N2O میتواند با غیر فعال کردن ویتامین B12 باعث اختلال عملکرد آنزیم متیونین سنتتاز شده و علائم کمبود ویتامین B12 را مانند آنمی مگالوبلاستیک بوجود آورد البته این موضوع در مصرف بیش از 24 ساعت و یا مکرر در یک هفته بوجود آید و در بیماران جراحی مصرف برای بیهوشی باعث جنین اختلالاتی نمیشود مگر در افراد بسیار ضعیف، حامله، اشکال در بهبود زخم و عفونتهای خیلی شدید که توصیه به مصرف آن نشده است.

 خودبخودی میشود که این در افرادی که در اتاق عمل ویا سوئیتهای دندانپزشکی با عدم تخلیه گازهای هوشبر به روش مناسب کار کنند میتواند رخ دهد لیکن در صورت رعایت موارد ایمنی و حفظ غلظت زیر 25ppm بروز نخواهد کرد. تأثیر N2O بر تغییر سلولهای اولیه (germ cells ) در مردان اگرچه مطرح است اما تاکنون اثر بالینی خاصی از آن به اثبات نرسیده است.

عوارض ناشی از N2O

در چهار زمینه این عوارض مطرح است:

  • افزایش حجم فضاهای بسته در بدن مانند پنوموتوراکس که مثلا ظرف 20 دقیقه با تجویز 70% N2O میتواند حجم آن 2 تا 3 برابر شود.

  • افزایش بروز تهوع و استفراغ متعاقب بیهوشی به خصوص در اعمال گوش و حلق و چشم و لاپاروسکوپی.

  • غیر فعال شدن ویتامین B12 و بروز عوارض خونی (آنمی مگالوبلاستیک) و عصبی.

ایجاد هیپوکسی انتشاری در ابتدای زمان بهبودی از بیهوشی، و کاهش غلظت اکسیژن دمی در حین تجویز N2O

یک توصیه مفید

 امروز همچون اوایل مطرح شدن گاز N2O که برای تفریح استفاده میشد در بین کادر درمانی، که گاز را دسترس دارند استفاده تفریحی دیده شده که این موضوع میتواند باعث بروز عوارضی چون اختلال خونی و عصبی شده و از طرفی وابستگی روحی روانی رخ دهد. بنابراین استفاده بدون تجویز این گاز بشدت باید اجتناب شود.

هشدار

1.نیتروز اکساید یک بیهوش کننده ضعیف است و باید همراه سایر دارو های بیهوشی کننده  مصرف میشود .در این حالت مقدار مصرف سایر دارو های بیهوش کننده نیز کاهش می یابد .

2.درصورت وجود آمبولی های  هوا در هریک از اعضای بدن ، انسداد گوارشی و یا پنوموتوراکس ، نیتروز اکساید باید با احتیاط فراوان مصرف شود . در این موارد نیتروز اکساید ممکن است باعث افزایش فشار در این حفرهای شود.

نکات قابل توصیه

1.نیتروز اکساید باید همراه حداقل 30% اکسیژن مصرف شود تا خطر بروز  کاهش اکسیژن خون کاهش یابد.

2.نیتروز اکساید ممکن است به داخل CUFF لوله داخل تراشه نفوذ کند .برای جلوگیری از این حالت تخلیه دوره ای لوله تراشه ای توصیه میشود.

3.در صورتی که نیتروز اکساید برای مدت طولانی مصرف شده باشد ، بعد از قطع مصرف دارو برای جلوگیری از کاهش اکسیژن ناشی از دیفوزیون دارو ، باید اکسیژن خالص تجویز شود.

4.تا 24 ساعت پس از مصرف داروی بیهوش کننده ، هنگام رانندگی یا کار با ماشین آلاتی که نیاز به هوشیاری دارد ،باید احتیاط نمو.د.

5. تا 24 ساعت پس از مصرف داروی بیهوش کننده از مصرف فرآورده های حاوی الکل و سایر داروهای مضعف CNS باید خودداری نمود.

مقدار مصرف

بزرگسالان :برای القاء بیهوشی 70% همراه با 30% اکسیژن و به عنوان ادامه 9 دهنده بیهوشی 30-70 درصد همراه با اکسیژن استنشاق میشود . در اعمالی که در آنها به بیهوشی کامل بیمار نیاز نیست ،50-25% استنشاق میشود .

کودکان : مقدار مصرف در کودکان باید به طور جداگانه برای هر فرد تعیین شود.

 

برچسب ها :

نیتروز اکساید | نیتروس اکساید | N2O | Nitrous Oxide فروش نیتروز اکساید | خرید نیتروز اکساید  |کاربرد نیتروز اکساید | گاز N2O | گاز نیتروس اکساید | نیتروس اکساید | گاز نیتروز اکساید | گاز N2o آزمایشگاهی | گاز نیتروز اکساید خالص |گاز بيهوشي | نیتروسN2O | Nitrogen oxide| Dinitrogen monoxide| Dinitrogen oxide; Laughing gas| nitrogen monoxide| Nitrous Oxideنیتروز اکساید | نیتروس اکساید چیست ؟| علامت اختصاری نیتروس اکساید | اطلاعات فنی نیتروس اکساید | کپسول نیتروس اکساید| سیلندر نیتروس اکساید| برگه اطلاعات ایمنی گاز نیتروس اکساید| نیتروس اکساید مایع| نیتروس اکساید 3| انرژی خورشیدی| نیتروس اکساید بادکنک| نیتروس اکساید بالن| گاز نیتروس اکساید| گاز نیتروس اکساید آزمایشگاهی| کاربرد نیتروس اکساید در صنعت| کاربرد نیتروس اکساید در MRI|

example-image